Únor 2008

kráska

29. února 2008 v 22:39 | vverčaa |  beyoncé

fotečkyyyyyyy

29. února 2008 v 22:36 | vverčaa |  beyoncé

BEYONCÉ KNOWLES


význam barev

29. února 2008 v 22:01 | vverčaa |  Srandičky
Právě si můžeš přečíst význam různých barev. Bylo dokázáno, že barvy hrají skutečně významnou roli v našich životech. Můžou ovlivnit tvé chování i myšlení. A tak se u nás nech správně inspirovat :)
ORANŽOVÁ
Je to symbol veselí, optimismu a radosti ze života. Vyzařuje teplou, pozitivní a povzbuzující energií, která pomáhá proti depresím, pesimismu, nespokojenosti a pocitům nechuti. Zvětšuje pocit živosti, ctižádostivost, chuť k aktivitám a dopomáhá k odvaze a síle. Je to také barva mladistvosti a zdraví, která podněcuje k zážitkům a dobrodružstvím. Oranžová barva značí optimistickou chuť do života, citové teplo a vřelost k bližním. Pomáhá přemoci citové výbuchy a nastolit zpátky sebekontrolu. Je to barva sebedůvěry, nadšení, odvahy.Symbolizuje harmonii, krásu, umění a božství (róby buddhistických mnichů).Zajímavost: Oranžový avanturýn pomáhá zklidnit hádky a hněvivá citová rozpoložení. Proto pokud ráda vášnivě debatuješ, nos jej u sebe. Nebo jej daruj někomu, kdo se snadno rozlítí. (tip na blížící se vánoční dárek).
ŽLUTÁ
Toto není jen barva taxíků, motýlů a zlata. Ale působí jasně, povzbudivě, zahřívá a rozveseluje. Je to symbol vysoké inteligence a myšlení. Svým pozitivním chvěním působí žlutá povzbudivě na nervy a ztělesňuje pocit svobody. Podporuje chápavost a oživuje myšlení. Působí pozitivně na paměť a učení. Svým významem je velice podobná slunci, které značí život a moudrost. A milují ji bezprostřední lidé!
Zajímavost: Ve Francii se kdysi žlutou barvou pomazávaly dveře zrádců. A symboliky žluté barvy pak zneužili i nacisté. Po vzoru středověkých antisemitských vzorů rasisticky přikazovali Židům nosit viditelné žluté znamení - Davidovu hvězdu.
ČERVENÁ
Červená je posvátnou barvou indické bohyně Lakšmí, dárkyně lásky, zdraví, krásy a štěstí. Ve staré Číně byl červený inkoust privilegovaný a směla s ním psát jediná osoba v říši - císař. Tato barva patří mezi teplé barvy a je symbolem chuti do života. Je výrazem emocí a lásky k smyslovému životu, zážitkům a zdolávání nesnází. Smysly pociťují tuto barvu jako vzrušení, touhu, žádostivost. Červená odpovídá životní síle a sebedůvěry ve vlastní talent a možnosti. Dělá člověka hovorného, vášnivého a dodává mu aktivitu při zahálčivosti.
Zajímavost: Egypťané prý každoročně natírali červenou barvou na ochranu a povzbuzení plodnosti stromy, dobytek, a ovšem i příslušné modly. Symbolem lásky se červená stala mnohem později…
ZELENÁ
Zelená byla barvou řecké Afrodíty, zrozené ze zeleného moře, i barvou staroitalské bohyně jara Venuše. Aztékové vkládali mrtvým panovníkům do těla místo srdce zelený kámen chalchihuitl, symbol znovuzrození. Egyptští mumifikátoři zase používali ke stejnému účelu posvátného brouka skarabea zhotoveného ze zeleného smaragdu. Zelená je barvou přírody. Pohled na ní uklidňuje nervy, oživuje oči a celkově posiluje celou psychiku člověka relaxací. Je ušlechtilá a vzbuzuje důvěru. Je-li hluboká a tmavá, znamená také integritu, důstojnost a stabilitu. Obecně je zelená barvou silné vůle a zvýšení tělesného výkon. Zlepšuje schopnost koncentrace a uklidňuje nervozitu a vznětlivost. V Lüscherově testu zelenou, vlastně modrozelenou, volí lidé stateční, houževnatí, ale také umínění, kteří se dokáží málo čemu přizpůsobit.
Zajímavost: Ten, kdo miluje zelenou, má nevědomou touhu pečovat o druhé.
MODRÁ
Je to barva klidu, uvolnění a reprezentuje mír. Uklidňuje, zjemňuje, a zlepšuje vnímání. Při meditaci podporuje schopnost zážitků a otevírá ducha intuici. Je to barva touhy, odevzdanosti, víry a věrnosti. A co když někdo modrou odmítá? Mohlo by se jednat o strach ponořit se do hlubin vlastního nitra nebo o nespokojenost se svými současnými vztahy. Je to studená barva a její vibrace mají uklidňující, harmonizující účinek.
Zajímavost: Modrá je barva vody a vzduchu, nekonečného průzračného nebe. Je nejčastější barvou připisovanou bohům. Nejvyšší egyptský bůh Amón je modrý. Indické bohy lze poznat podle sinavě modré pleti. Mexický bůh Quetzalcoatl, stvořitel Aztéků, je rovněž modrý. Germánský Odin nosí modrý šat a gotická Panna Marie se halí do modrého pláště. Modré pozadí na renesančních obrazech také není náhodné, ale je symbolem nekonečnosti božského vesmíru.
BÍLÁ
Symbol jasnosti, čistoty a vznešenosti. Často je spojována s pokorou. Zdůrazňuje existenci světla a stav dokonalosti. Je to barva pravdy, výrazem pro vnitřní vyjasnění a vyřešení nějaké nepříjemné situace. Působí proti únavě očí a bílé svíčky se používají při očistných a ochranných rituálech. Tuto barvu, která je známkou citlivosti, obdivují lidé upřímní a velkorysí.Zajímavost Již od pradávna je bílá dávána do protikladu s černou. Podle řecké báje ohlásil hrdina Théseus před svou plavbou na Krétu, že černé plachty jeho lodi budou nahrazeny bílými, bude-li plavba úspěšná. Smrtelně raněný Tristan ze středověké legendy očekává milovanou Isoldu: bílé plachty měli oznamovat její příjezd a černé znamenaly, že se Isolda již nevrátí…Autorka: H.K.Kobulejová

pat mat

29. února 2008 v 17:29 | vverčaa |  Srandičky

pat a mat trochu jinak ;-()

souhlasim

29. února 2008 v 17:15 | vverčaa |  Ble emo
ta písnička se k tomu úplně hodí

thank you

29. února 2008 v 17:08 | vverčaa |  Srandičky

já vydržela 55 000


bleskajda poznáš kdo to je?

29. února 2008 v 16:23 | vverčaa |  Bleskovky a soutěže
je to dost lehký taky jsem chtěla aby to bylo lehký
1)přezdívka (tvoje)
2)kdo to je na obrázku?
3)co chceš do diplomu a jestli barevný nebo černobílí, normální obrázek nebo jako tu fotku nahoře udělat jí jinak a co tam chceš za osobu,zvíře nebo obrázek
4)jméno tvého blogu
5)jak si narazil/a na můj blog a jak se ti líbí a co sem přidat.............
Pa ozvu se a tohle si dejte na blog

SONB o nej blog

29. února 2008 v 14:57 | vverčaa |  Bleskovky a soutěže
Moje první bleskovka takže jakej blog je nejhezčí?
otázky:
1)přezdívka
2)kolik ti je?
3)blog jméno
4)proč to chceš vyhrát?
5)vyhrál/a jsi někdy něco?
po 7 lidech bleskajda končííííí.................
a napiš co chceš do diplomku jako třeba avril,TH,boyoncé a taky jestli to chceš barevný nebo černobílí
a tohle si dejte na blog máte větší šanci vyhrát!!

holky na coloreizaci

28. února 2008 v 16:53 | vverčaa |  Colorky

obrázečkyy

28. února 2008 v 16:51 | vverčaa |  Colorky
takovej nezvyklej (ta holka)

pict

28. února 2008 v 16:27 | vverčaa |  Colorky

oči

28. února 2008 v 16:27 | vverčaa |  Colorky

rty

28. února 2008 v 16:25 | vverčaa |  Colorky


děti a sladké

28. února 2008 v 15:57 | vverčaa |  Cvičení a tělo
Sacharidy patří spolu s tuky a bílkovinami mezi základní živiny, které tvoří nezbytnou součást vyvážené stravy. Sacharidy se však nenacházejí jen ve "sladkých" potravinách, jejich zdrojů je celá řada a je třeba umět mezi nimi vybírat ty zdravější.
Děti pro svůj zdravý vývoj nezbytně potřebují, aby sacharidy tvořily v jejich stravě 50 - 55 % denního energetického příjmu. Mezi nejvhodnější zdroje sacharidů patří obiloviny, pečivo, celozrnná rýže, celozrnné těstoviny, zelenina, luštěniny a také ovoce.
Zdravější varianty pamlsků jsou pak např. ovocné saláty sypané ořechy, cereální tyčinky bez polevy, čokoláda s vyšším podílem kakaové hmoty (70 % a více), tvarohové dezerty s ovocem apod.
Vyvarovat by se měly děti sladkých tučných moučníků, zákusků, sladkých limonád apod.

Kila navíc ohlídá tzv. glykemický index

U sacharidových potravin se určuje tzv. glykemický index. Potraviny, které mají glykemický index vysoký, zvyšují hladinu krevního cukru rychleji než ty s glykemickým indexem nižším.
"Vyšší příjem sacharidů dodává tělu nadměrné množství energie, která pokud není kompenzována dostatkem pohybu, se ukládá v podobě tuku. Trvale nadměrný příjem sacharidů může navíc u disponovaných jedinců způsobit zvýšenou hladinu inzulínu (hyperinzulinémie) a zvýšenou hladinu krevního cukru (hyperglykémie), což může poté vyústit v inzulínovou rezistenci a v rozvoj diabetu II. typu," vysvětluje nutriční terapeutka Dana Růžičková.
"Řada dětí, které přicházejí do ordinace pro nadváhu a obezitu, má zvýšenou hladinu inzulínu. Mnohdy se jedná o děti, které mají dost pohybu a přesto tloustnou. Rozborem sedmidenního jídelníčku se většinou ukáže, že konzumují nadměrné množství nevhodných sacharidů s vysokým glykemickým indexem a důsledkem je právě hyperinzulinemie," dodává Růžičková.
Úpravou stravování, snížením konzumace sacharidů v podobě sladkostí a bílého pečiva, omezením koláčů, omezením sladkých nápojů a přidáním zeleniny, která může pomoci ke snížení glykemického indexu přijaté potraviny, se velmi často podaří snížit hladinu inzulínu k normě a děti začnou hubnout.

jako zmrzlina

28. února 2008 v 15:52 | vverčaa |  Make -up
Protože je léto, paří slunce o sto šest. Aby ses trochu schladila jistě si dáš svou oblíbenou zmrzlinu na posilnění. Tak mě tak napadá, proč nebýt sladká zrovna jako tvá oblíbená zmrzka? Stačí si vybrat! →

řasyy

28. února 2008 v 15:48 | vverčaa |  Make -up

Přirozenou krásu ženy doplňuje líčení. Líčit se je pro nás ženy malou hrou, relaxem, způsobem sebevyjádření, chutí zaujmout. Mnohé z nás experimentují, míchají barvy, překvapují. Ale dělají to vždy správně?→


tipy na dlouhé řasy

28. února 2008 v 15:47 | vverčaa |  Make -up

Dlouhé, natočené řasy jsou snem každé ženy. Ovšem ne každé se poštěstí narodit se s nimi. Naštěstí existuje líčení, které vám vykouzlí pohled vašich snů. Stačí k tomu znát ty správné triky. Těm vás naučíme v dnešní lekci. →


nová studie a cviky

28. února 2008 v 15:34 | vverčaa |  Cvičení a tělo
Nedávno zveřejnil American Council of Exercise (ACE) novou studii, ve které hodnotil nejúčinnější a nejméně účinné cviky na břišní svaly:...