Duben 2008

Oblečení hello kitty

30. dubna 2008 v 22:26 | verča autor blogu!!!!!!!!!! |  Móda
Hello Kitty - Vállpántos Felső /Rózsaszín/
Hello Kitty - Vállpántos Felső /Szürke/
Hello Kitty Skull & Crossbones T-ShirtGirls' Hello Kitty Pinstripe Bermudas - ChocolateTrochu uchylná hello kitty neci urazit ty co jí maj rádi

30. dubna 2008 v 22:24 | verča autor blogu!!!!!!!!!! |  Móda

bižuterie hello kitty

30. dubna 2008 v 22:12 | verča autor blogu!!!!!!!!!! |  Móda

hello kitty

30. dubna 2008 v 22:09 | verča autor blogu!!!!!!!!!! |  Móda
Obrázek “http://www.decorador.pl/catalog/images/Hello-kitty-Tutti-Frutty.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Obrázek “http://www.smartsrus.com/images/Hello%20Kitty/hello_kitty_smart_8_500.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Obrázek “http://www.frenblog.com/hellokitty/wp-content/uploads/2007/04/hello-kitty-keyboard.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Obrázek “http://followingedge.com/images/hello-kitty-car.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Obrázek “http://fc02.deviantart.com/fs9/i/2006/050/9/9/Hello_Kitty_bus_by_Fashion_cut_out.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Obrázek “http://blogs.guardian.co.uk/technology/nec_hello_kitty_lavie_2x.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
http://gadgets.zive.cz/images/2005/06cerven/sanriostore_1846_8245167.gif
http://www.mobilmania.cz/Files/Obrazky/art20/BSAL26/08.jpghttp://www.mobilmania.cz/Files/Obrazky/art20/BSAL26/06.jpg

za účast

30. dubna 2008 v 19:25 | verča autor blogu!!!!!!!!!! |  Bleskovky a soutěže

tabulka

27. dubna 2008 v 22:50 | verča autor blogu!!!!!!!!!! |  Skate
VÝBĚR DESKY
Při výběru desky věnujte pozornost několika faktorům:
  • váha jezdce, který desku bude používat.
    Zatímco lehký chlapec může být velice spokojen s levnou a lehkou deskou, těžší jezdec potřebuje kvalitnější desku. Veškeré naše desky mají kompletní škálu konkávů pro všechny konstrukce, lehký jezdec si může koupit levnější desku i s profesionálním konkávem stejně jako těžký jezdec může koupit dražší kvalitnější model s konkávem pro začátečníka a naopak. Opomenutí váhy vede k nejčastějším špatným soudům zákazníka na desku způsobené nikoli špatnu značkou ale neznalostí nebo hloubkou do kapsy a svalování viny na značku.
  • jaký styl jízdy bude primární k používání desky (může to být triková street jízda se všemi vlastnostmi dohromady nebo se jezdec může specializovat na rampy či velké skoky)
  • konkávní tvar, který určuje chování desky při provádění triků. Nabízíme od plochých až po extra prohnuté ale i se zvětšenými konci nose a tail.
  • Cenová hladina, která limituje Váš výběr také omezuje konstrukční faktor, který se odráží v životnosti desky. Není vždy pravidlem. Například začátečník si postačí s levnější deskou, protože levné desky DSM se od sebe neliší TVAREM ale především KONSTRUKCÍ a tvrdostí dřeva. To znamená, že kvalitní konstrukce přináší nejvyšší navýšení životnosti + mírné zlepšení chování desky ale tvarem se desky DSM neliší.
  • Rozměry desky jsou velmi podstatnou částí výběru. Věnujte jim značnou pozornost. Vybrat 8.0 palců širokou desku pokud nevíte co od ní čekat navíc jen proto, že se Vám líbí obrázek, vám může velmi rychle skazit onu radost z designu. Design by neměl za žádných okolností být prioritní při výběru desky, pokud ovšem deska nemá sloužit jako dekorace stěny kde je naopak design na prvním místě a vše ostatní je druhořadé.
  • Ke každé desce nebo kompletu je doporučené zakoupit podložky Riser Pad nebo Shock pad. Podložky se prodávají v celé řadě tvrdostí a výšek, a uspokojí tedy veškeré nároky jezdce. Podložky chrání Vaši desku proti předčasnému opotřebení a zlomení desky.
klikni pro vetsi nahled!

dimmi

26. dubna 2008 v 10:31 | verča autor blogu!!!!!!!!!! |  Spřátelené blogy
Tenhle blog je strašně roztomilej.........má krásný pozadí a je celkem dost hezkej tak se tam jukněte

čus

26. dubna 2008 v 0:01 | verča autor blogu!!!!!!!!!! |  Hlasování
čusky! Jak se vede?Mě je fajn.........jen sem vás chtěla poprosit jestli by jste pro pro mě tadyy nehlásly
Kdyžtak se jmenuju jako blog veverkaverka3003.blog.cz a jsem 15. ze zhora ........hele taky vám vadí to hnusný počasí když prší? Člověk si ani na skatu nezajezdí.......... tak pp a moooc děkuju♥☺☻

oblečení podle znamení

24. dubna 2008 v 14:08 | verča autor blogu!!!!!!!!!! |  Móda

Šatník podle horoskopu

Každému znamení vévodí jiná část těla.
Každému znamení vévodí jiná část těla.
Středa 19.3. 2008, 08:00
Dolaďte si styl oblékání podle svého astrologického znamení! Každému znamení vévodí určitá část těla, které bychom podle data svého narození měli věnovat zvláštní pozornost.
V daných partiích se totiž koncentruje zvýšená energie a tu můžete využít ke svému prospěchu. Specifický náboj svého znamení podpořte vhodným oblékáním. Pokud se vaše typická charakteristika projevuje až v přílišné míře, můžete ji naopak potlačit pomocí znamení ležícího ve zvěrokruhu naproti. Jste-li tedy například narozeni v Beranu, využijte 'výbavu' Vah...

Berani a Váhy

* Beran

Jací jsou: Jejich typickým rysem je aktivita, asertivita, zápal pro věc, někdy až agresivita a netaktnost.
Zaměřte se na: hlavu
Co jim sluší: Začněte u kadeřníka. Na péči o účes Berani často 'ulítávají'. Můžete účes ozdobit vtipnými módními sponkami a gumičkami, budou vám slušet kovbojské klobouky, baseballové čapky, šátky, bekovky, v zimě oceníte módní beranice. Berana skvěle zvýrazní i nápadné líčení. Vaší barvou je červená!

* Váhy

Jaké jsou: O Váhách se říká, že jsou diplomati. Vždy berou ohled na partnera, jsou mírné, mají smysl pro krásu. Někdy mohou být nerozhodné, marnivé, až povrchní.
Zaměřte se na: pas a bedra
Co jim sluší: Energii v oblasti pasu podpořte výrazným páskem. Volte hlavně jemné pastelové barvy, například růžovou. Na Váhách vynikne tetování v oblasti beder - zkuste třeba jen jednorázové nebo henu.

Blíženci a Střelci

* Blíženci

Jací jsou: Blíženci bývají komunikativní, přizpůsobiví, zvídaví, ale někdy mohou sklouznout k povrchnosti a přelétavosti.
Zaměřte se na: ruce, paže, ramena
Co jim sluší: Dojděte si na manikúru a cestou domů si pořiďte nějaký pěkný náramek nebo prstýnek. V létě můžete zaexperimentovat s tetováním henou. Blíženci by měli nosit stále velmi módní vyšívané ornamenty. Sluší jim většina barev, takže mají na výběr.

* Střelci

Jací jsou: Mají otevřenou a veselou povahu, rádi objevují filozofické pravdy světa. Typická je pro ně vitalita. Někdy však rádi přehánějí a bývají ve své upřímnosti trochu krutí.
Zaměřte se na: stehna a hýždě
Co jim sluší: Správný esprit Střelcům dodají kraťasy, kapsáče nebo výšivky. Ideální jsou džíny s výšivkou na stehnech a v oblasti zadních kapes. Z barev vsaďte na šedou a modrou.

Býci a Štíři

* Býk

Jací jsou: Býk se vyznačuje realistickým uvažováním, stabilitou, smyslností, někdy až požitkářstvím, ale i umíněností, těžkopádností a odmítáním změn.
Zaměřte se na: krk a šíji
Co jim sluší: Noste šály, šátky, límečky a zajímavé dekolty. Nejlépe vám sedne zlatohnědá barva.

* Štír

Jací jsou: Štíry nejlépe charkterizuje náruživost. Intenzita prožívání, pronikavost, magičnost, anebo také posedlost, mstivost a sebetrýznění.
Zaměřte se na: rozkrok
Co jim sluší: Ke štíří energii patří nošení výrazných sexy spodních kalhotek a střihů zdůrazňujících střední partie. Pro Štíra hraje i vše, co se týká intimní hygieny, depilace, tetování...

Raci a Kozorozi

* Rak

Jací jsou: Rak je stvoření vnímavé, emotivní, domácké, se smyslem pro rodinu, lehce může sklouznout i do určité dětinskosti, snadno se urazí a podléhá náladám.
Zaměřte se na: ňadra, oblast žaludku
Co jim sluší: Raci, nešetřete! Klidně utraťte nechutně vysokou sumu za podprsenku, nejlépe hráškově zelenou - ta posílí vaši energii. Stejné barvy se nebojte ani u svrchního oblečení.

* Kozoroh

Jací jsou: Typický Kozoroh je zodpovědný, schopný soustředit se a vytrvat. Vystihuje jej ctižádost, určitá zdrženlivost, v přehnané míře až asketismus a sucharství, a pocit, že musí pracovat do úmoru.
Zaměřte se na: kolena
Co jim sluší: Doporučujeme klasickou áčkovou sukni, důležité je, aby délka sahala přesně ke kolenům. Ty, které nenosí sukni, sáhnou po džínách 'potrhaných' na kolenou. Účinek umocní černá nebo antracitová barva.

Lvi a Vodnáři

* Lev

Jací jsou: Lví srdečnost, šlechetnost a sebejistota jsou proslulé. Někdy je můžeme pozorovat i v podobě okázalosti, sebepřeceňování nebo nafoukanosti.
Zaměřte se na: okolí srdce a dekolt
Co jim sluší: V zimě jsou to kožešinové límce, v létě užijí výrazné výstřihy končící v oblasti srdce a svršky ve lví zlaté barvě.

* Vodnář

Jací jsou: Vodnářská energie je přátelská, plná důvtipu, originality a snahy odlišit se od ostatních. Vodnáři ale někdy mívají strach z intimity, často vystupují neosobně a chladně.
Zaměřte se na: holeně a lýtka
Co jim sluší: V astromódě sem patří kozačky, podkolenky, podvazky, a to v nápadných pestrobarevných vzorech.

Panny a Ryby

* Panna

Jaké jsou: Panna se vyznačuje smyslem pro detail, praktičností, spolehlivostí a střízlivostí. Tyto vlastnosti se mohou zvrhnout až do přílišné kritičnosti, usta­ranosti a chorobného puntičkářství.
Zaměřte se na: oblast mezi žaludkem a pasem
Co jim sluší: Pannám skvěle sednou topy poodhalující bříško, bokovky a korzety. Typickou barvou pro toto znamení je okrová ve všech odstínech.

* Ryby

Jaké jsou: Ryby jsou jemné, soucitné, imaginativní, obětavé, a když to přeženou, tak i sebelítostivé, věčně zasněné, bezcílně bloumající a tíhnoucí k lenivosti.
Zaměřte se na: kotníky a chodidla
Co jim sluší: Na jejich popelčí nožky patří především kvalitní elegantní obuv, řetízky, nalakované nehty a prs­týnky. Vše hlavně v perlové, šedé a třpytivé barvě.

vrstvení

24. dubna 2008 v 14:04 | verča autor blogu!!!!!!!!!! |  Móda

Víte, jak správně vrstvit? Podívejte se!

Obr. 1: tričko, New Yorker, 439 Kč, triko s dlouhým rukávem, Timeout, 249 Kč, vesta, H&M, 899 Kč, lacláče, H&M, 899 Kč, legíny, Object, 799 Kč , čepice, Timeout, 159 Kč, rukavice, C&A, 89 Kč, taška, Timeout, 999 Kč, boty, Vero Moda, 3 599 Kč.
Obr. 6: šaty, H&M, 599 Kč, vesta, Tally Weijl, 599 Kč, sako, New Yorker, 439 Kč, nadkolenky, Calzedonia, 300 Kč, boty, H&M, 899 Kč, náhrdelník, Pink, 489 Kč.
Obr. 2: tričko, Vero Moda, 299 Kč,svetr, Vero Moda, 699 Kč,sako, Tally Weijl, 859 Kč,návlek, H&M, 199 Kč,džíny, Tally Weijl, 1 099 Kč,náhrdelník, Tally Weijl, 259 Kč,taška, Tally Weijl, 359 Kč,tenisky, H&M, 399 Kč. Obr. 3: rolák, New Yorker, 399 Kč, tričko, H&M, 349 Kč, vesta, Object, 2 199 Kč, sukně, H&M, 599 Kč, punčochy, Calzedonia, 400 Kč, boty, Baťa, 999 Kč. Obr. 4: rolák, Vero Moda, 699 Kč, tričko, H&M, 399 Kč, sako, H&M, 899 Kč, džíny, Roxy, 2 899 Kč, čepice, Rip Curl, 1 099 Kč, náhrdelník, Pink, 289 Kč taška, Mixer, 1 999 Kč, boty, Vero Moda, 1 599 Kč. Obr. 5: šaty, H&M, 899 Kč, vesta, Tally Weijl, 599 Kč, džíny, Object, 2 199 Kč, pásek, New Yorker, 249 Kč, náramek, Pink, 1 ks 159 Kč, taška, Mixer, 2 599 Kč, boty, Baťa, 1 599 Kč. Obr. 6: šaty, H&M, 599 Kč, vesta, Tally Weijl, 599 Kč, sako, New Yorker, 439 Kč, nadkolenky, Calzedonia, 300 Kč, boty, H&M, 899 Kč, náhrdelník, Pink, 489 Kč.
Klikněte na fotografii pro její zvětšení
//<![CDATA[ document.write('<p class="more"><a href="#" onclick="return morePics(this)">Další fotky<\/a><\/p>'); //]]>
//<![CDATA[ changeElCSS('more-pics','display','none') //]]> Obr. 7: tričko, Timeout, 199 Kč,tílko, Timeout, 249 Kč,bolerko, H&M, 599 Kč,bunda, Rip Curl, 4 190 Kč,sukně, Timeout, 499 Kč,legíny, Vero Moda, 799 Kč,čepice, Timeout, 259 Kč,náhrdelník, New Yorker, 129 Kč,taška, Roxy, 1550 Kč ,boty, New Yorker, 399 Kč. Obr. 1: tričko, New Yorker, 439 Kč, triko s dlouhým rukávem, Timeout, 249 Kč, vesta, H&M, 899 Kč, lacláče, H&M, 899 Kč, legíny, Object, 799 Kč , čepice, Timeout, 159 Kč, rukavice, C&A, 89 Kč, taška, Timeout, 999 Kč, boty, Vero Moda, 3 599 Kč.
Úterý 25.3. 2008, 08:00
Obal se novými trendy kousky a buď připravena na jakékoliv počásko!

Zamiluj si!

* Nos maximálně tři vrstvy. Když na sebe oblékneš víc, budeš vypadat, jako bys použila všechno, co jsi našla ráno v šatníku.

* Vyzkoušej vrstvení oblečení ve stejných barvách, ale v jiných odstínech a materiálech - okoukáno na aktuálních módních přehlídkách.

* Na denní nošení skvěle vypadá, když si oblékneš tričko s dlouhým rukávem a přes něj si vezmeš tričko s krátkým.

* Stylově působí černé nebo šedé podkolenky, natažené na punčocháčích. Navíc tě báječně zahřejí.

Nech být!

* Vyvaruj se oblečení, které už je ušité jako vrstvené. Není to originální.

* Dej pozor, ať ve všech vrstvách nevypadáš příliš objemně. Pokud si připadáš neforemná, přepásej se barevným páskem.

* Žádné dva kousky, které vrstvíš, by neměly být stejně dlouhé, jinak to celé ztrácí smysl.

* Když budeš vrstvit několik vlněných věcí, bude ti zbytečně horko. Pod svetr natáhni jen bavlněné tričko, aby ses tolik nepotila.

Obr. 2:

* Úzké džíny vyniknou s tričkem sahajícím na boky.
* Na něj natáhni kratší svetřík v nenápadné barvě.
* A to celé korunuj tmavým, ještě kratším sáčkem.

Obr. 3:

* Pruhovaný rolák volá po oživení...
* ...tričkem s jednoduchým motivem.
* A navrch ještě vestička s "netopýřími" rukávy!

Obr. 4:

* Obyčejný šedivý rolák je celkem o ničem...
* ...dokud ho nevylepšíš výrazným tričkem.
* Neonové sáčko s kratším rukávem je sladká tečka.

Obr. 5:

* Pěkné kytičkové šaty jsou fajn, ale...
* ...v kombinaci se "zvonáči" je můžeš nosit i v zimě.
* K tomu decentnější vesta a zářivé doplňky - bomba!

Obr. 6:

* Krátké azurové šatičky s nadkolenkami...
* ...jsou móóc roztomilé. Ozvláštni outfit červenou,
* a doplň punkovým kostkovaným sakem. Paráda.

Obr. 7:

* Připadá ti kombinace sukně, legín a trička trochu neforemná?
* Stačí zvýraznit postavu sexy bolerkem.
* K tomu už stačí jen tříčtvrteční sáčko a můžeš ven.

za hlásnutí

21. dubna 2008 v 14:31 | verča autor blogu!!!!!!!!!! |  Hlasování

řetěz

17. dubna 2008 v 22:23 | verča autor blogu!!!!!!!!!! |  Hlasování
děkuju je to taková kravina udělam diplom když budete chtít

Domácnost

16. dubna 2008 v 22:13 | verča autor blogu!!!!!!!!!! |  Návody

1. Neviditelné škvíry

Vytržený napínáček, hřebíček nebo hmoždinka zanechají na bílé stěně nepěknou stopu. Lehce zmizet ji můžete nechat pomocí papírového kapesníčku. Prostě kousek utrhněte a sežmoulejte do tvaru škvíry a pak strčte dovnitř. Co odstává víc než nějaké 2 mm, odtrhněte. Zbytek opatrně uhlaďte kladívkem a lehce navlhčete.

2. Aby věšáčky nepadaly

Znáte je přece - praktické věšáčky s přísavkou, které se dají v koupelně tak skvěle umístit, kamkoliv chcete a není potřeba vrtat obkládačky. Kdyby ovšem přísavky tak často nepadaly... Ale my víme, jak na ně. Obkládačku postříkáme lakem na vlasy, dvě tři vteřiny počkáme a pak připevníme věšáček.

3. Konec zápachu z bot

Divíte se? Brzy nebudete. Typický pach vyženete z bot kouskem křídy. Prostě ji vložte dovnitř a nechte, aby vtáhla veškerý nepříjemný pach.

4. Čistý vzduch

Když se návštěva zvedne a zbude po ní jen namodralý oblak v obýváku, vysypte popelníky, umyjte je, vytřete do sucha a pak do nich nasypte trochu mleté kávy. Nepříjemný pach cigaretového kouře zmizí lépe, než kdybyste celou noc větrali.

5. Voňavý domov

I bez chemie to dokážete pomocí citronů. Omyjte je, pak okrájejte kůru v tenkých páscích. Ty rozdělte do misek s vodou. Nejlépe se aroma bude rozvíjet, když misky postavíte na topení nebo na chalupě na kachlová kamna.

6. Hřebíček na hlavičku

Nechce se vám čekat na manžela, aby si on natloukl prst? Nečekejte. Vezměte si obyčejný hřeben, tím hřebíček chyťte a tlučte beze strachu, jak to dopadne s vaším ukazováčkem či palcem.

7. Na pivo pálenkou

Jestli vaše drahá polovice neudržela v ruce pevně půllitr a pivo zanechalo stopy na košili či tričku, nerozčilujte se zbytečně. Vezměte trochu pálenky, zřeďte ji vodou a směsí flek vytřete. Pak oděv normálně vyperte a bude jako dřív.

8. Stopy fixu

Fígl je velmi prostý. Na skvrnu nastříkejte obyčejný lak na vlasy, nechte asi čtvrt hodiny působit a pak vyperte v běžném prostředku, který používáte.

9. Zelená tráva

Tak tu z textilu dostanete něčím kyselým. Můžete zkusit čerstvou citronovou šťávu nebo ovocný ocet. Ale postupujte opatrně, aby k úhoně nedošla i barva látky nebo potisk. Na bílé to ale funguje skvěle.

10. Žehlička jako nová

Na příškvarky na žehlicí ploše skvěle platí sprej na čištění trouby. Z toho, co máme po ruce, také pomáhá sůl nebo zubní pasta. Naneseme na žehličku a vytřeme. Vápenatých usazenin se zbavíme tak, že do nádržky nalijeme roztok připravený za dvou dílů vody a jednoho dílu octa. Žehličku rozehřejeme na plný výkon a necháme proudit páru, dokud není nádržka prázdná.

11. Mrkvička na tričku

Pokud se své dítko uvědoměle snažíte živit zdravě, pak se to stane raz dva. Něco mrkvičky přistane na oblečení a skvrna je tu. Vezměte na ni dětský olejíček a flíček pořádně vytřete. Zmizí bez většího úsilí. Mastnotu dočistěte benzinem a pak tričko vyperte.

12. Sněhobílé límečky

Ty je u košile dost těžké udržet, co si budeme povídat. Přirozená mastnota pokožky na krku se postará, aby špína byla pořádně zažraná, že? Vezměte na límeček saponát na mytí nádobí, ten mastnotu rozpustí a límeček zase zbělá.

13. Mouka bez molů

K té vám dopomůže jednoduchý fígl : moli špatně snášejí vůni bobkového listu. A tak pár kousků rozmístěte ve skřínce nebo regálech, kde mouku uchováváte. Mouční moli se odstěhují o dům dál.

14. Zažeňte mravence

Ëlegantně a rychle hřebíčkem. Tohle koření mravenci jaksi nemusí. Takže jim ho nasypeme do cestičky, třeba i na okenní parapety, balkon nebo do rohů místnosti. Mravenci zmizí a navíc bude byt krásně vonět jako o Vánocích.

15. Zbavte se rybenek

Nemají rády vůni levandule a citrusů, takže v koupelně nakapte trochu aromatického oleje. Můžete tam také na noc umístit na kus papíru nastrouhaný brambor. Ráno najdete rybenky pod ním, a lehce je vyhodíte. Stejným lákadlem je sádra rozprášená na vlhkém bavlněném hadříku.

16. Obtížné vinné mušky

Na ty platí jen pasti. Vezměte hodně zralý kus ovoce, na druhu nezáleží. Umístěte ho do misky a přikrýjte listem papíru a pevně ovažte. Pak udělejte do víčka několik dírek nůžkami na nehty. Mušky přilákané vůní ovoce, vlezou dovnitř, ale cestu ven už nenajdou.

17. Proti vosám bazalku

Čerstvou, prosím. V době, kdy jsou vosy nejčilejší, to nebude žádný problém. Postavte si ji na stůl v kuchyni, ale překážet nebude ani v dětském pokoji. Vosy se udrží v uctivé vzdálenosti a vy budete mít klid.

18. Na pečené kuře s pivem

Kdo má rád pěknou křupavou kůrčičku zlatavé barvy, měl by v misce smíchat trochu piva se lžičku medu. Směsí pak budeme potírat kuře. Nebojte se, že bude kůrčička chutnat sladce, naopak překvapí vás svou delikátností.

19. Brambory, jak mají být

Aby se nerozvařily, pomůže jednoduchý trik. Do vody přidejte trochu tuku, postačí kousek másla. Chuti brambor neuškodí a pomůže je uchovat pekně pevné.

20. Opečené a křupavé

Brambory ještě jednou a jinak - pokrájejte je na plátky a hoďte na rozpálený tuk na pánev. Poprašte trochou mouky, obraťte a znovu poprašte. Osolte, přidejte cibuli nebo další přísady podle chuti.

21. Aby nestříkal tuk

Pokud milujete smažená jídla, pak asi pořád čistíte sporák poprskaný tukem. Jak si ušetřit práci? Rozpálený tuk v pánvi trochu osolte, stříká pak méně.

22. Příliš mnoho pepře

Utrhla se vám, lidově řečeno, ruka s pepřem a jídlo je stěží poživatelné? Nebojte, zachránit se to ještě dá. Nakrájejte dvě jablka na kostky a přihoďte do hrnce. Chvíli povařte a uvidíte, že se ostrost chuti zmírnila.

23. Snadné zdobení

Chcete derert ozdobit nastříkanou šlehačkou nebo čokoládou, jenže nevíte jak suroviny dostat do sáčku, aby nezůstalo více na stěnách? Lehká pomoc. Sáček umístěte do vyššího hrnku nebo sklenice a co nejvíce ohrneme navenek. Pak plníme přímo do špice sáčku.

24. Džus vylepší omáčku

Šťáva z pečínky dostane báječný šmak jednoduchým trikem : na pánvi necháme zezlátnout trochu cukru a zalijeme ho kapkou jablečného džusu. Rozmícháme, aby se cukr pořádně rozpustil, a pak přidáme k vypečené šťávě.

25. Na marcipán se struhadlem

Pokud chcete touto pochoutkou vylepšit těsto, nespoléhejte na to, že marcipán je měkký a snadno ho zapracujete. Raději ho nastrouhejte. Tak se vám bude lépe hníst a v těstě bude rovnoměrněji rozdělen.

26. Oříškový zázrak

Chystáte mleté ořechy do těsta? Pak ještě chvíli zadržte a nasypte je honem na pánev. Krátce orestujte, nechte vychládnout a pak použijte. Ořechové aroma bude intenzivnější.

27. Zázvor do těsta

Nemusí ho být moc, jen přejeďte čerstvým zázvorem dvakrát po struhadle a přidejte ho do kynutého těsta. Dokáže s ním dokonalé divy. Těsto bude chutnější a navíc lépe stravitelné, což pocítí zejména žlučnikáři.

28. Vyčistěte termosku

Zázračně, snadno a bez drhnutí to jde pomocí syrových brambor. Prostě je oloupejte, pokrájejte nadrobno a nasypte do termosky. Pak ji uzavřete a pár minut s ní pěkně třeste, skoro jako byste připravovali koktejl. Brambory vysypte, termosku vypláchněte a kochejte se leskem uvnitř.

29. A ještě ji navoňte

Také vám vadí, jak časem přijímá nepříjemné zápachy, kterých se nejde zbavit? Vezměte použitý filtr na kávu - stopy kávy jsou žádoucí - navlhčete ho a vložte do umyté termosky. Uzavřete a nechte dva dny působit. Pak termosku vyčistěte, bude po zápachu.

30. Citron do mikrovlnky

Nakrájejte citron na plátky, vložte do vhodné misky, přilijte z poloviny vodu a vložte do mikrovlnky. Na 5 až 7 minut ji zapněte. Pak misku zase vyndejte a můžete čistit. Díky citronové páře jde špína z trouby lehce setřít hadříkem nebo houbičkou.

31. Plastová fólie na sporáku

Stane se, že se vám na varnou desku přilepí kousek plastové fólie. Drží pevně, takže co s ní? Pomoc je snadná. Vezměte odlakovač na nehty a tampon, fólie půjde lehce odstranit. Sporák pak ještě umyjte čistou vodou.

32. Škrábance na skle

Ať už jsou to skleněné výplně dveří nebo deska stolu, na mělké rýhy a škrábance platí obyčejná pasta na zuby. Poškozené místo jí několik minut důkladně třete pomocí hadříku a rýha zmizí.

33. Aby se mramor leskl

Mramorové desky bývají i při dobré údržbě matné a vypadají, že na ně nemáte moc čas. Což se změní, když na ně vezmete sprej s leštícím voskem na auta. Mramor pak bude vypadat báječně a lehce se z něj bude stírat prach.

34. Rýže do vázy

Po pár dnech zanechává každá kytice ve váze nepěknou břečku. Ta se špatně čistí, pokud je váza úzká, a další kytici ohrožuje zahníváním. Co s tím? Vodu vylijte, do vázy nasypte trochu rýže (nevařené) a několik minut vázou pořádně třepte. Poletující rýže ji dokonale vyčistí.

35. Čisté šálky

Černý čaj zanechává v šálcích povlak, který se dá jen s námahou odstranit. Pokud chcete, aby byly zase jako nové, vezměte sůl, nasypte do šálku a nasucho vydrhněte.

36. Politý koberec

Pokud máte malé dítě, pak využijte úžasnou sací sílu současných plenek. Na vylitý džus nebo čaj plenku okamžitě přitiskněte a tekutina je rázem z koberce pryč. Pak už jen hadrem dočistěte.

37. Peršan v plné kráse

K té mu dopomůžete kyselým zelím (nikoli sterilovaným!). Půl kila zelí poházejte po koberci a košťátkem dobře promeťte. Nechte vyschnout a vyluxujte. Barvy zazáří v nové svěžesti.

38. Pěkné květináče

Také máte rádi ty obyčejné hliněné? Jen kdyby se na nich tak rychle nedělaly nepěkné skvrny. Předejdete jim tím, že květináč kolem dokola vyložíte nepropustnou fólií. Dno ponechte volné, aby voda mohla odtékat.

39. Popel proti hmyzu

Smrdí vám popel z cigaret? Otížnému hmyzu, jako jsou mšice či mušky, zřejmě také, což zjistíte, když nebudete popelníky vyklepávat do odpadkového koše, ale roztrousíte něco popela do květináčů a truhlíků.

40. Lesklé listy

Pokojovky s velkými listy bez chloupků budou vypadat naprosto úchvatně, když listy otřeme hadříkem namočeným v pivě. Ale musíte ho dobře vyždímat, aby piva nebylo moc a neucpalo póry na listech.

41. Bramborové hnojivo

Až uvaříte brambory, vodu slíjte stranou a počkejte, až vystydne. Pak jí zalijte vaše pokojovky. Prospěje jim to a budou se mít k světu.

42. Svíčky hoří déle

.....když je necháme zmrznout. Prostě je uložíme do mrazáku a necháme je tam třeba měsíc. Doba hoření dortových svíček se tak prodlouží až trojnásobně.

43. Pryč s voskem

Pozůstatky ve svícnech bývají problém. Když vosk nebo parafín ztuhne, dají se větší kusy odlomit, na zbytek vezměte fén. Foukejte horký vzduch tak dlouho, dokud zbytek svíčky nezměkne, a pak ho vytřete papírovou utěrkou.

44. Odlepujeme plakát

Ať už ho máte na bílé zdi nebo třeba na tapetách, vždycky hrozí, že kousky lepenky zanechají stopy. Což nemusí být, pokud popadnete fén a horkým vzduchem lepenku změkčíte. Pak se dá lehce sejmout.
Určitě vám to pomůže

hvězdy za mlada

16. dubna 2008 v 17:32 | verča autor blogu!!!!!!!!!!
Anna Kurnikovová
Avril Lavigne
Bjork
Britney Spears
Bruce Willis
Elton John
Eminem
Fredy Mercury
George Clooney
Janet Jackson
Jean-Claude Van Damme
Jennifer Lopez
Jimmi Hendrix
John Lenon
Keanu Reeves
Kimmi Raikonen
Kurt Kobain
Madonna
Marilyn Manson
Michael a Ralf Schumacherovi
Michael Jackson
Michael Jordan
Mika Hakinnen
Pamela Anderson
Paul McCartney
Robbie Williams
Tina Turner
Tom Cruise
Tom Hanks
Vladimir Putin

sklo ,porcelán atd.

15. dubna 2008 v 23:50 | verča autor blogu!!!!!!!!!! |  Návody

Skvrny na nožích

Jsou na ostří vašich nožů ošklivé skvrny, které se při mytí neumyjí? Nasypte na ně trochu soli a třete je vlhkým korkem.

Zase krásné stříbro

Vaše stříbro bude zase krásné, když je ponoříte asi na půl hodiny do kyselého mléka. Pak je opláchněte teplou vodou a dobře do sucha vyleštěte.

Jak umývat láhve s tenkým hrdlem

Do váz či lahví s úzkým hrdlem nasypte drcené vaječné skořápky nebo lžíci ráře a přidejte trochu horké octové vody. Třepejte potom tak dlouho, až bude čistá.

Prasklá váza

Prasklou vázu lze uvnitř vylít tekutým voskem a zase bude vodotěsná. Menší praskliny potřete lakem na nehty.

Jen vodu do sklenic na pivo

Sklenice na pivo byste nikdy neměli mýt v prostředku na nádobí. Potom se na pivo totiž nevytváří pěna. Jen omývat v teplé vodě;)

Zjasnit matné sklo

Sklo bude zase pěkně jasné a průhledné, když je vyčistíte plátkem citronu. Velmi matné sklenice naplňte na delší dobu roztokem z dřevěného popela a čpavku. Budou pak zase krásné.

Křišťálové sklo jen do studené vody

Sklenice z křišťálového skla ztrácejí v teple lesk a jsou matné. Proto je myjte jedině ve studené vodě.
//

Rady na okna

15. dubna 2008 v 19:42 | verča autor blogu!!!!!!!!!!

Leštit nylonovou punčochou

Roztrhané nylonové punčocháče se dobře hodí na vyleštění okenních tabulek. Struktura tohoto materiálu pomůže odstranit všechny šmouhy.

Slepé tabulky

Osleplé (matné) tabulky na oknech a dveřích zase zprůhledníte, když je potřete olejem (nejlépe lněným), který asi po hodině setřete měkkým papírem. Pak tabulky umyjete jako obvykle.
Malované barevné sklo
Staré pestře malované sklo nikdy neužívejte čistidlem na sklo. Na těchto předmětech barva většinou drží jen zlehka a snadno pouští. Raději je otírejte jen hadrem.

Popruhy od žaluzií

Jestliže popruhy od žaluzií a rolet potřete jednou měsíčně svíčkou, nebudou se tak rychle lámat a déle vydrží.

Glycerin do vody

Přidáte-li do vody na mytí několik kapek glycerinu, nebude se na okenních tabulkách tak snadno usazovat prach a špína. Navíc ani kapky deště pak nezanechají skvrny. Malé množství lihu nebo čpavku zase zabrání namrzání skel.

Ocet místo čistidla na sklo

Účinně a levně vyčistíte okna, když místo drahého čistidla na sklo dáte jednoduše do vody trochu octa nebo lihu a místo hadru použijete na vyleštění staré noviny.

pro koberce atd.

15. dubna 2008 v 19:41 | verča autor blogu!!!!!!!!!! |  Návody

Šmouhy od bot

Černé šmouhy po podpatcích od bot odstraníte trochou terpentýnu nebo je vygumujete

Mastné skvrny na dřevě

Mastné skvrny na mořených dřevěných podlahách odstraníte terpentýnem. Necháte ho krátce působit a pak místo omyjete. Pokud to bude nutné, místo novu namoříte.

Krásná dřevěná podlaha

Vaše lakovaná dřevěná podlaha bude vypadat mimořádně pěkně, když ji jednou nebo dvakrát do měsíce otřete polosucho kávovou sedlinou. Její zbytky nakonec vysajete.

Vrzající podlaha

Do rýh ve vrzající podlaze můžete nasypat trochu mastkového prášku.

Žvýkačka na koberci

Pokud se na koberec přilepila žvýkačka, nechte ji ztvrdnout tak, že na ni položíte kostku ledu. Pak odškrábněte všechno, co půjde. Zbytek setřete náhražkou terpentýnu nebo lihem.

Tvrdošíjné skvrny

Máte na koberci tvrdošíjně odolávající a neodstranitelné skvrny neznámého původu? Pak to zkuste prostředkem na mytí skla. Jednoduše skvrnu postříkejte a místo vytřete čistým hadrem. Tak zmizí do konce i skvrny po krému na boty.

Vytlačená místa na koberci

Vytlačená místa po nábytku na kobercích odstraníte, když na ně položíte vlhký hadr a velmi lehce je přejedete žehličkou. Pak hadr odstraníte a vlas koberce zase vykartáčujete.

Pěkné třásně

Když třásně na koberci postříkáte škrobem, nezohýbají se už tak snadno. Okraj koberce však předtím zakryjte kusem papíru.

Zářivé barvy

Zmatnělé barvy koberce se znovu rozzáří, jestliže vyčištěný koberec potřete vodou s přídavkem octa.

Kyselé zelí koberec vyčistí

Koberce a podlahové krytiny můžete vyčistit syrovým, dobře okapaným kyselým zelím. Zelí nasypete na koberec a silně ho jím otíráte. Hrubší kusy zelí pak smetete, jemnější vysajete vysavačem. Tak barvy na koberci zase oživnou.

Koberce na sněhu

Aby koberec dostal zase zářivou barvu, položte ho v zimě lícem do sněhu a důkladně vyklepejte. Sníh ovšem nesmí být příliš mokrý, protože by koberec pohltil mnoho vlhkosti.

Sůl Požírá špínu

Posypete-li koberec solí snadno z něj odstraníte špínu nanesenou z ulice. Sůl po 15 minutách špínu pohltí a pak ji jednoduše vysajete.

Chlupy na koberci

Kočičí a psí chlupy z koberců nejsnáze odstraníte vlhkou houbou.Chlupy na ní ulpí.

máte rádi jahody? tady máte návody

15. dubna 2008 v 18:52 | verča autor blogu!!!!!!!!!! |  Recepty
Mražený jahodovomeduňkový smetanový krém

PRO 4 OSOBY
Potřebujete:

500 g jahod
250 ml smetany ke šlehání 33 % a více
šťáva z 1 limetky
trochu jemně strouhané limetkové kůry
3 lžíce cukru moučka + 1 lžíce na jahodovou omáčku
1 vanilkový cukr
1 velká nebo 2 menší hrsti lístků čerstvé meduňky
1-2 lžíce pomerančového likéru trochu limetkové nebo citronové šťávy na dochucení jahodové omáčky
1. Jahody omyjeme, očistíme a asi 150 g si dáme stranou. Jahody na krém rozmixujeme s vanilkovým cukrem, limetkovou šťávou, kůrou a meduňkou, pár lístků si necháme na ozdobu.

2.
Vychlazenou smetanu ušleháme s moučkovým cukrem do tuha a smícháme s rozmixovanými jahodami. Plastovou misku s víkem nebo tvořítko vypláchneme studenou vodou, naplníme ji jahodovým krémem a necháme zmrazit. Trvá to asi 5 hodin.

3. Před podáváním přendáme mražený krém do spodní části lednice, aby povolil, a potom ho vypichujeme lžící nebo zmrzlinovou porcovačkou.
Zbylé jahody pokrájíme nebo rozmačkáme vidličkou, poprášíme lžící cukru, přidáme pomerančový likér a vzniklou omáčku dochutíme limetkovou nebo citronovou šťávou. Připravujeme ji těsně před podáváním nebo až 3 hodiny předem a uchováme přikrytou v lednici. Mražený krém podáváme přelitý jahodovou omáčkou a ozdobený lístky čerstvé meduňky.

Dno formy se zmraženým krémem na chvilku ponořte do teplé vody, vyklopte a krájejte nožem namočeným v teplé vodě na řezy. Meduňku nahraďte citronovou mátou a do směsi přidejte 4 cl bílého rumu nebo mentolového likéru.

Gratinované jahody v kabátku

PRO 4 OSOBY
Potřebujete:
500 g jahod
4 žloutky
2 bílky
4 lžíce cukru moučka
1 vanilkový cukr
4 lžíce bílého vína
4 lžíce citronové šťávy
kousek cironové kůry
trochu cukru, citronové šťávy, popřípadě lžíce brandy na ochucení jahodového přelivu
1. Rozpálíme gril nebo troubu na vrchní pečení na nejvyšší stupeň. Jahody omyjeme a očistíme a asi 100 g si dáme stranou na jahodovou omáčku.
2. Zbylé jahody nakrájíme na čtvrtky a rozdělíme do zapékacích misek nebo je rozložíme do jedné větší nižší zapékací mísy.

3. Do kastrůlku dáme vařit menší množství vody a do nerezové nebo porcelánové misky, která jde posadit na kastrol s vodou tak, aby se dno misky nedotýkalo hladiny, dáme žloutky a bílky. Přidáme cukr moučku a vanilkový cukr a vyšleháme nejdříve mimo vodní lázeň do pěny. Přidáme víno a citronovou šťávu, kousek omyté citronové kůry, misku postavíme na hrnec s vroucí vodou a nad párou šleháme metličkou do zhoustnutí. Vejce se však nesmějí srazit. Vyjmeme citronovou kůru a pěnou překryjeme jahody a dáme zapéct pod gril na střední příčku.

4. Jakmile povrch zezlátne, podáváme přelité jahodovou omáčkou ze zbylých jahod ochucených podle vaší chuti cukrem, citronovou šťávou, případně brandy.

Podávejte ozdobené maskarpone. Víno v pěně nahraďte dezertním sladkým vínem nebo pomerančovou šťávou. Zapečte jahody pokryté ušlehanými bílky s cukrem a povrch před zapečením poprašte cukrem, který necháte zkaramelizovat. Pozor, zapékací misky jsou horké, upozorněte na to především děti
Jahody v portském víně

PRO 4 OSOBY
Potřebujete:
800 g jahod
2-3 lžíce přírodního jemného cukru nebo cukru moučka
400 ml portského vína
čerstvé lístky máty na ozdobu
špetka hrubě mletého černého pepře

1. Jahody očistíme, omyjeme a rozpůlíme. Pokud jsou plody větší, překrájíme je na menší kousky, vložíme do hluboké skleněné nebo porcelánové mísy a lehce poprášíme jemným přírodním cukrem nebo cukrem moučka. Potom je necháme nejméně 10 minut stát, aby pustily šťávu a aby se cukr dokonale rozpustil.

2. Sladké jahody v míse posypeme čerstvými lístky máty a zalijeme portským vínem. ,Opilé' jahody potom necháme v lednici ještě alespoň půl hodiny chladit.

3. Před podáváním povrch jahod lehce opepříme čerstvě mletým černým pepřem, případně ještě přizdobíme čerstvou mátou.

Pokud nemáte po ruce portské, můžete je pro změnu nahradit sladším bílým nebo červeným vínem. Pro větší efekt podávejte ve víně naložené jahody ozdobené šlehanou smetanou dochucenou vanilkovým cukrem.

Jahodové tiramisu s piškoty a maskarpone


PRO 4 OSOBY
Potřebujete:

8-12 cukrářských piškotů nebo máslových sušenek
4 lžíce čokoládového likéru nebo jiného oblíbeného
250 g maskarpone nebo měkkého tučného tvarohu
250 ml smetany ke šlehání, nejméně 33%
1 vanilkový cukr
cukr moučka na ochucení smetany podle chuti
500 g čerstvých jahod
2 lžíce cukru krupice + špetka pomerančové kůry a lžíce pomerančové nebo citronové šťávy na ochucení jahod
4 kostičky hořké kvalitní čokolády
1. Jahody omyjeme a očistíme, pár pěkných si necháme stranou na ozdobu a zbytek pomačkáme, posypeme 2 lžícemi cukru, přidáme trochu jemně strouhané kůry z dobře omytého pomeranče a ochutíme pomerančovou nebo citronovou šťávou. Do misek nebo pohárů rozdělíme nalámané piškoty nebo sušenky a zakapeme likérem.

2. Maskarpone nebo tvaroh utřeme s vanilkovým cukrem a smícháme s ušlehanou oslazenou smetanou. Polovinu krému naneseme na piškoty, na krém rozdělíme připravené jahody a překryjeme zbylým smetanovým krémem.

3. Povrch ozdobíme jahodami a hrubě strouhanou hořkou čokoládou. Piškoty zakapejte silnou kávou nebo kávovým likérem. Místo tvarohu či maskarpone smíchejte šlehačku se zakysanou smetanou, jahody ochuťte místo ovocné šťávy pomerančovým nebo jiným ovocným likérem a ozdobte bílou čokoládou a kávovými zrnky v čokoládě.

Smažené jahody se skořicí a vanilkovou zmrzlinou

PRO 4 OSOBY
Potřebujete:
500 g čerstvých jahod
1 lžíce cukru moučka + trochu na poprášení smažených jahod
1 lžička mleté skořice
4 lžíce hrubé mouky
špetka soli
2 žloutky
2 lžíce vody
2 lžíce bílého vína, nejlépe dezertního
olej na smažení
4 porce vanilkové zmrzliny k podávání
trochu hotové čokoládové polevy nebo likéru na přelití zmrzliny
100 ml smetany na šlehání
1. Jahody omyjeme a osušíme, u hezkých jahod můžeme nechat i zelené lístky se stopkou, bude se s nimi lépe manipulovat při obalování v těstíčku i při smažení. Větší jahody rozpůlíme, menší necháme vcelku a poprášíme je moučkovým cukrem se skořicí.

2. V misce uděláme z hrubé mouky, soli, žloutků, vody a vína tekuté hustší těstíčko. V hlubší pánvi nebo kastrůlku rozpálíme olej, mělo by ho být tolik, aby v něm jahody mohly plavat.

3. Jahody namáčíme postupně v těstíčku a smažíme dozlatova. Usmažené jahody pokládáme na papírové ubrousky, aby se odsál přebytečný tuk, a poprášíme moučkovým cukrem. Podáváme s porcí zmrzliny přelité trochou čokoládové polevy nebo likéru a ozdobené ušlehanou smetanou.

JAHODOVÉ TIPY & TRIKY

* Omyté a osušené jahody rozložte na tácek, lehce pocukrujte, zakryjte fólií a dejte na chvíli do mrazáku. Teprve pak je sesypte do mikrotenového sáčku, neslepí se a budou se lépe oddělovat, až je budete potřebovat.

* Z jahod a dalšího sezonního ovoce (rybíz, maliny aj.) můžete snadno vyrobit dřeň, a to tak, že čerstvé ovoce rozmixujete, přidáte trochu cukru a zmrazíte ve vhodné plastové nádobě s víčkem.

* Pokud jahody lehce zastříknete balzamikovým octem nebo citronovou šťávou, uchovají si svou výraznou barvu a chuť.

* Při omývání jahody nenamáčejte, ale jen oplachujte, jinak nasáknou vodu. Také stopku s lístky odstraňujte z jahody až po umytí.

koktejl

15. dubna 2008 v 18:31 | verča autor blogu!!!!!!!!!! |  Recepty

řetězák

15. dubna 2008 v 18:17 | verča autor blogu!!!!!!!!!! |  Spřátelené blogy